Za 5 minut budete mít klid, radost a šťastnější mozek

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Meditace je jednou z nejlepších věcí, které můžete pro svůj život udělat. Spoustě lidí připadá zpočátku těžká, ale s vedením se stává snadnou a může být úžasně obohacující zkušeností. V tomto článku se podíváme na to, jak vám meditace může pomoci.

Jaký je smysl meditace?

Meditace se praktikuje již po staletí, ale její smysl může být neuchopitelný. Je to forma náboženské nebo duchovní praxe? Způsob, jak se zbavit stresu? Příležitost k soustředění a nalezení vnitřního klidu?

Odpověď zní: všechno dohromady. V závislosti na tom, kdo meditaci provádí, může být meditací cokoli z toho nebo všechny tyto věci.

Existuje mnoho různých způsobů, jak meditovat, a neexistuje žádný „správný“ způsob.

Někteří lidé sedí nebo leží v pohodlné poloze a soustředí se na svůj dech. Jiní si mohou opakovat mantru nebo modlitbu. Někteří používají řízenou meditaci a soustředí se na určitý obraz nebo zvuk.

Klíčem je najít si metodu, která vám vyhovuje, a držet se jí. Čím častěji budete meditovat, tím více výhod pocítíte.

 

Tipy pro začínající meditátory

1. Udělejte si pohodlí: Pro meditaci nemusíte sedět v lotosové pozici, stačí si najít pohodlnou polohu, ve které můžete sedět, aniž byste se vrtěli.

2. Zavřete oči: To vám pomůže soustředit pozornost na meditaci a nenechat se rozptylovat okolím.

3. Nedělejte si starosti s vyčištěním mysli: Je normální, že se během meditace objevují myšlenky, nechte je přicházet a odcházet, aniž byste jim přikládali nějakou důležitost.

4. Soustřeďte se na svůj dech: Dech používejte jako kotvu, abyste se soustředili na přítomný okamžik. Počítejte každý nádech a výdech, pokud vám to pomůže zůstat soustředění.

5. Buďte trpěliví: Neočekávejte od svého prvního meditačního sezení zázraky, jen si užijte prožitek přítomnosti v daném okamžiku a nechte na chvíli všechno ostatní plavat.

 

Přínosy meditace

Když meditujete, vyčistíte svou mysl od všeho nepořádku a stresu, který ji během dne zaplňoval. To vám umožní soustředit se na přítomný okamžik, což může být obrovská úleva od neustálých starostí o budoucnost nebo zabývání se minulostí. Bylo prokázáno, že meditace snižuje stres, zlepšuje soustředění a koncentraci, posiluje imunitu a podporuje celkovou pohodu. Krásná meditace Cesta zde.

 Obavy z praktikování meditace

Při mnoha výhodách meditace stále existují určité obavy, které lidé mají, pokud jde o začlenění této praxe do svého života. Jednou z častých obav je, že meditace nemusí být vhodná pro každého, protože pro některé lidi může být obtížné ztišit mysl a soustředit se na dech. Někteří lidé se navíc obávají dlouhodobých účinků meditace, protože výzkumy o jejích možných rizicích jsou omezené. Přesto miliony lidí na celém světě pokračují v pravidelné meditaci a zjišťují, že její přínosy výrazně převažují nad případnými obavami.

Za pouhých pět minut můžete mít šťastnější mozek

A přitom stačí poslechnout si klidnou hudbu, pochutnat si na lahodné pochoutce, několikrát se zhluboka nadechnout nebo prostě vyjít ven na čerstvý vzduch.

Proto už déle nečekejte – darujte si klid a štěstí ještě dnes. Váš mozek vám za to poděkuje!

Překrásná meditace, která vás dovede ke svému Zdroji, do místa odkud si můžete přát cokoli a vaše přání se vám budou plnit je připravena pro vás zde. 

 

Pokud trpíte fyzickými příznaky, které nemají žádnou zjevnou příčinu, může být psychosomatická léčba účinným způsobem, jak najít úlevu. Tím, že se tento přístup zabývá jak myslí, tak tělem, vám může pomoci dostat se ke kořenům vašeho problému a najít trvalou úlevu. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.

Pro stažení ukázky z LEXIKONU ZDRAVÍ TUDY PROSÍM.
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články