Alzheimerova choroba je nevyléčitelné a progresivní onemocnění mozku, které pomalu ničí paměť a myšlení. Nedávné studie ukázaly, že bakterie žijící ve střevech neboli střevní mikrobiom hrají klíčovou roli při vzniku mnoha onemocnění včetně srdečních chorob a cukrovky 1. typu. A nyní nás možná přiblíží k pochopení Alzheimerovy choroby.
První příznaky nemoci zvané Alzheimerova choroba
První příznaky Alzheimerovy choroby jsou často nenápadné a lze je zaměnit za běžné změny související s věkem. Mohou zahrnovat:
* Kladení stále stejných otázek
* Zapomínání známých jmen
* Zaměňování slov při mluvení
* Snižující se zájem o koníčky nebo oblíbené činnosti
* Stažení se ze společenských aktivit
Alzheimerova choroba, lze ji předcházet ?
Nemoci nazývané Alzheimerova choroba nelze s jistotou předejít, ale existují určité kroky, které mohou pomoci snížit její riziko.
– Pravidelně cvičte. Cvičení pomáhá udržovat mozek a tělo zdravé.
– Jezte zdravou stravu. Konzumace zdravých potravin pomáhá celému vašemu tělu včetně mozku.
– Zůstaňte duševně aktivní. Dělání věcí, které jsou výzvou pro vaši mysl, vám pomůže udržet mozek bystrý.
– Často se stýkejte s lidmi. Zůstat společensky aktivní může pomoci snížit riziko demence.
Souvislost mezi oxidačním stresem a nemocí zvanou Alzheimerova choroba
Oxidační stres je důležitým faktorem při vzniku nemoci zvané Alzheimerova choroba. Mozek je vůči oxidačnímu stresu obzvláště zranitelný, protože je vysoce aktivní a závislý na kyslíku.
Oxidační stres se podílí na vzniku mnoha onemocnění, včetně Alzheimerovy choroby.
Probiotika jsou živé mikroorganismy podobné prospěšným bakteriím, které se nacházejí v lidském střevě. Předpokládá se, že probiotika podporují zdraví tím, že zabraňují růstu škodlivých bakterií nebo jej omezují a posilují imunitní systém.
Psychosomatika
Podle psychosomatiky je duševní příčina Alzheimerovy choroby v tom, že se člověk cítí beznadějně, že prožívá v životě beznaděj, necítí se v bezpečí. Prožívá vnitřní vztek na celý svůj život a na život jako takový.
Lexikon zdraví vychází z psychosomatické léčby a najdete v něm klíč k příčinám spousty zdravotních a emocionálních problémů.
Lékaři dospěli k závěru, že společnost potřebuje probiotika, antioxidanty a cvičení
Není žádným tajemstvím, že probiotika jsou prospěšná. Pomáhají udržovat zdravá střeva a jsou spojována s řadou dalších zdravotních přínosů. Nová studie však naznačuje, že probiotika mohou být také klíčem k prevenci Alzheimerovy choroby.
Studie publikovaná v časopise Frontiers in Aging Neuroscience se zabývala souvislostí mezi zdravím střev a Alzheimerovou chorobou. Vědci zjistili, že lidé s Alzheimerovou chorobou mají ve střevech nižší množství určitých typů bakterií než zdraví lidé. Zjistili také, že tytéž typy bakterií byly spojeny s lepšími kognitivními funkcemi u myší.
Ačkoli jsou tato zjištění předběžná, naznačují, že probiotika by mohla být potenciálním způsobem prevence nebo léčby Alzheimerovy choroby. Vědci tvrdí, že k potvrzení těchto zjištění je třeba provést další studie.
Mezitím existují i další věci, které můžete udělat pro snížení rizika Alzheimerovy choroby. Patří mezi ně zdravá strava, pravidelný pohyb a užívání antioxidantů.
Jaké mohou být zdravotní přínosy borůvek?
Prospívají při Alzheimerově chorobě, mají antibiotické účinky, velmi příznivě působí na ledviny a močové cesty, na funkci mozku, podporují trávení, posilují naše srdíčko a náš imunitní systém, působí jako antidepresivum, zlepšují náš metabolismus, čistí krev.