Existuje lék na Alzheimerovu chorobu?

Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Alzheimerova choroba je nevyléčitelné a progresivní onemocnění mozku, které pomalu ničí paměť a myšlení. Nedávné studie ukázaly, že bakterie žijící ve střevech neboli střevní mikrobiom hrají klíčovou roli při vzniku mnoha onemocnění včetně srdečních chorob a cukrovky 1. typu. A nyní nás možná přiblíží k pochopení Alzheimerovy choroby.

První příznaky nemoci zvané Alzheimerova choroba

První příznaky Alzheimerovy choroby jsou často nenápadné a lze je zaměnit za běžné změny související s věkem. Mohou zahrnovat:

* Kladení stále stejných otázek

* Zapomínání známých jmen

* Zaměňování slov při mluvení

* Snižující se zájem o koníčky nebo oblíbené činnosti

* Stažení se ze společenských aktivit

 

Pokud trpíte fyzickými příznaky, které nemají žádnou zjevnou příčinu, může být psychosomatická léčba účinným způsobem, jak najít úlevu. Tím, že se tento přístup zabývá jak myslí, tak tělem, vám může pomoci dostat se ke kořenům vašeho problému a najít trvalou úlevu. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.

Alzheimerova choroba, lze ji předcházet ?

Nemoci nazývané Alzheimerova choroba nelze s jistotou předejít, ale existují určité kroky, které mohou pomoci snížit její riziko.

– Pravidelně cvičte. Cvičení pomáhá udržovat mozek a tělo zdravé.

– Jezte zdravou stravu. Konzumace zdravých potravin pomáhá celému vašemu tělu včetně mozku.

– Zůstaňte duševně aktivní. Dělání věcí, které jsou výzvou pro vaši mysl, vám pomůže udržet mozek bystrý.

– Často se stýkejte s lidmi. Zůstat společensky aktivní může pomoci snížit riziko demence.

 

Souvislost mezi oxidačním stresem a nemocí zvanou Alzheimerova choroba

Oxidační stres je důležitým faktorem při vzniku nemoci zvané Alzheimerova choroba. Mozek je vůči oxidačnímu stresu obzvláště zranitelný, protože je vysoce aktivní a závislý na kyslíku.

Oxidační stres se podílí na vzniku mnoha onemocnění, včetně Alzheimerovy choroby.

Probiotika jsou živé mikroorganismy podobné prospěšným bakteriím, které se nacházejí v lidském střevě. Předpokládá se, že probiotika podporují zdraví tím, že zabraňují růstu škodlivých bakterií nebo jej omezují a posilují imunitní systém.

Psychosomatika

Podle psychosomatiky je duševní příčina Alzheimerovy choroby v tom, že se člověk cítí beznadějně, že prožívá v životě beznaděj, necítí se v bezpečí. Prožívá vnitřní vztek na celý svůj život a na život jako takový.

Lexikon zdraví vychází z psychosomatické léčby a najdete v něm klíč k příčinám spousty zdravotních a emocionálních problémů.

 

Lékaři dospěli k závěru, že společnost potřebuje probiotika, antioxidanty a cvičení

Není žádným tajemstvím, že probiotika jsou prospěšná. Pomáhají udržovat zdravá střeva a jsou spojována s řadou dalších zdravotních přínosů. Nová studie však naznačuje, že probiotika mohou být také klíčem k prevenci Alzheimerovy choroby.

Studie publikovaná v časopise Frontiers in Aging Neuroscience se zabývala souvislostí mezi zdravím střev a Alzheimerovou chorobou. Vědci zjistili, že lidé s Alzheimerovou chorobou mají ve střevech nižší množství určitých typů bakterií než zdraví lidé. Zjistili také, že tytéž typy bakterií byly spojeny s lepšími kognitivními funkcemi u myší.

Ačkoli jsou tato zjištění předběžná, naznačují, že probiotika by mohla být potenciálním způsobem prevence nebo léčby Alzheimerovy choroby. Vědci tvrdí, že k potvrzení těchto zjištění je třeba provést další studie.

Mezitím existují i další věci, které můžete udělat pro snížení rizika Alzheimerovy choroby. Patří mezi ně zdravá strava, pravidelný pohyb a užívání antioxidantů.

Mezi zdroje antioxidantů se počítají i borůvky.
Borůvky obsahují velké množství antioxidantů.

Jaké mohou být zdravotní přínosy borůvek?

Prospívají při Alzheimerově chorobě, mají antibiotické účinky, velmi příznivě působí na ledviny a močové cesty, na funkci mozku, podporují trávení, posilují naše srdíčko a náš imunitní systém, působí jako antidepresivum, zlepšují náš metabolismus, čistí krev.

Odhalení příznaků 85 nemocí

Psychosomatická léčba je druh terapie se sebou, který se zaměřuje na spojení mysli a těla. Vychází stejně jako Lexikon zdraví z myšlenky, že naše myšlenky, emoce a chování mohou ovlivňovat naše fyzické zdraví. 
Tento typ sebereflexe může být přínosný i pro lidi, kteří se potýkají s chronickými nebo nevysvětlitelnými fyzickými příznaky. Prozkoumáním psychologických faktorů, které mohou přispívat k vašim příznakům, můžete lépe porozumět své nemoci a naučit se, jak ji účinněji zvládat.
Psychosomatická léčba vám může pomoci odhalit příčinu vašeho onemocnění a najít úlevu od příznaků. Jedná se o holistický přístup, který bere v úvahu vaši mysl, tělo a emoce. Pokud se potýkáte s nevysvětlitelnou nemocí, zvažte nákup Lexikonu zdraví, kde najdete příčiny k 85 nemocem. Které to jsou? Nakoukněte zde.
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články