Trápí vás zanícené akné? Tyto 3 triky vám pomohou!

Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Přáli byste si, aby existoval lék na zanícené akné? Zde je několik triků, díky kterým může vaše pleť vypadat lépe a jeden trik, díky kterému se můžete akné zbavit navždy.

Co znamená zanícené akné?

V souvislosti s akné se často skloňuje slovo „zánět“. Co ale znamená ve skutečnosti? Stručně řečeno, zánět je přirozená reakce těla na zranění nebo infekci. Při akné dochází k zánětu, když se vlasové folikuly ucpou olejem a odumřelými kožními buňkami. To vyvolá uvolňování chemických látek, které způsobují otok, zarudnutí a bolest.
Zánět akné může být od mírného až po těžký. Mírný zánět se projevuje zarudnutím a otokem kolem jednotlivých pupínků. Těžký zánět se vyznačuje velkými bolestivými hrboly zvanými cysty, které jsou naplněné hnisem. Cysty mohou vést k jizvení, pokud prasknou a poškodí okolní tkáň.
Existují dva typy zánětlivého akné: nezánětlivé a zánětlivé. Mezi nezánětlivé akné patří černé a bílé tečky, což jsou ucpané póry, které ještě nejsou zduřelé nebo zarudlé. Mezi zánětlivé akné patří papuly, pustuly, uzlíky a cysty, což jsou pupínky, které se zanítily.
Existuje několik věcí, které mohou zánět vyvolat nebo zhoršit, včetně hormonů, stresu, stravy, některých léků (například kortikosteroidů nebo lithia) a genetiky. Pokud máte zánětlivé akné, je důležité navštívit dermatologa, který vás bude léčit. Včasný zásah může pomoci zabránit vzniku jizev a dalších dlouhodobých poškození.
V každém případě je potřeba najít pravou příčinu akné. V Lexikonu zdraví najdete příčinu vašeho problému a hlavně  se dozvíte, jak ho vyřešit.

3 triky, které fungují

 

Pokud patříte mezi 40 procent žen, které trpí akné v dospělosti, víte, jak frustrující může být boj s akné. A pokud je akné zanícené, může být ještě obtížnější dostat ho pod kontrolu, ale pokud se vám podaří objevit pravou příčinu, tak máte vyhráno.
Naštěstí existuje několik osvědčených triků, které mohou pomoci snížit zánět a zarudnutí spojené s akné.
Zde je několik našich oblíbených:
1. Použijte kostku ledu: tření kostky ledu o pokožku může pomoci snížit zánět a zarudnutí. Jen nezapomeňte kostku ledu před přiložením na pokožku zabalit do čistého hadříku.
2. Použijte sáček zeleného čaje: zelený čaj má protizánětlivé účinky, které mohou pomoci zklidnit zanícenou pokožku. Pro použití jednoduše namočte sáček zeleného čaje na několik minut do horké vody, poté jej vyjměte a nechte mírně vychladnout. Vlhký čajový sáček přikládejte na akné po dobu asi 10 minut. Poté jej opláchněte studenou vodou.
3. Vytvořte pastu z jedlé sody a vody: jedlá soda je další přírodní protizánětlivý prostředek. Smíchejte stejný díl jedlé sody a vody a vytvořte pastu, kterou naneste na akné a nechte působit asi 15 minut, než ji opláchnete studenou vodou.
Ze všeho nejdůležitější však je, najít pravou příčinu akné. Každý problém na našem těle má příčinu, kterou je třeba objevit a pak problém zmizí, jako mávnutím kouzelného proutku.

Pro pravou příčinu vašeho akné a hlavně návod, jak ji rychle a jednou provždy vyřešit se vydejte tudy prosím.

 

Pokud najdete pravou příčinu, tak můžete zánětlivé akné nadobro vyhnat!
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články