Odhalte tajemnou a léčivou sílu molekulární vodíku!

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Co je molekulární vodík? Slyšeli jste někdy o tajemné léčivé síle molekulárního vodíku? V posledních letech si získává stále větší pozornost zdravotníků a poskytovatelů alternativní medicíny, ale co to vlastně je? Objevte úžasné léčivé vlastnosti molekulárního vodíku v tomto článku, ve kterém prozkoumáme, proč je kolem něj tolik povyku.

 

Co je molekulární vodík?

 

Je to plyn, který se skládá ze dvou atomů vodíku spojených dohromady. Je to nejlehčí a nejrozšířenější prvek ve vesmíru. Má jedinečné léčivé vlastnosti, které jsou stále více uznávány lékařskou komunitou. Může pronikat buněčnými membránami a neutralizovat škodlivé volné radikály, které jsou považovány za hlavní příčinu nemocí. Kromě toho má  protizánětlivé, protialergické a antiapoptotické účinky.

Stále více vědeckých důkazů naznačuje, že molekulární vodík může být účinným prostředkem léčby celé řady onemocnění, včetně rakoviny, Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby, mrtvice a kardiovaskulárních chorob.

 

Jak molekulární vodík funguje?

 

Molekulární vodík je plyn, který se skládá ze dvou atomů vodíku spojených dohromady. Tento plyn je bez zápachu, chuti a barvy. Je to nejlehčí známý plyn a má velmi nízký bod varu. Molekulární vodík má mnoho jedinečných vlastností, které z něj činí silný terapeutický prostředek.

Jednou z jeho nejdůležitějších vlastností  je schopnost selektivně snižovat oxidační stres. Oxidační stres je nerovnováha mezi produkcí volných radikálů a schopností organismu je neutralizovat. Volné radikály jsou vysoce reaktivní molekuly, které mohou poškozovat buňky, DNA a další důležité biomolekuly. Lidské tělo produkuje volné radikály jako běžný vedlejší produkt metabolismu. Vystavení toxinům v životním prostředí, UV záření a dalším faktorům však může zvýšit produkci volných radikálů nad míru, kterou je tělo schopno zvládnout. To může vést k poškození buněk a onemocnění.

Molekulární vodík působí jako antioxidant tím, že odstraňuje škodlivé volné radikály a snižuje oxidační stres. Bylo prokázáno, že toto působení chrání před různými chorobami, včetně rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby a dalších. Dále bylo prokázáno, že molekulární vodík zlepšuje funkci mitochondrií a chrání před mitochondriální dysfunkcí související s věkem.

Chcete mít doma vodu bohatou na vodík? Vydejte se tudy. 

Kromě silné antioxidační aktivity má molekulární vodík také protizánětlivou aktivitu. Zánět je klíčovým procesem u mnoha chronických onemocnění, jako je artritida, ateroskleróza, Crohnova choroba a další.

Bylo prokázáno, že molekulární vodík potlačuje zánětlivé procesy.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto zázraku, tak mi napište zde na fb nebo na email: mesavia@seznam.cz. Pošlu vám pozvánku na video, kde se všechno dozvíte. 

 

Zdravotní přínosy molekulárního vodíku

 

Má řadu zdravotních přínosů, a to jak při inhalaci, tak při perorálním užívání ve formě vody.

Zlepšuje se zdraví buněk, snižuje se zánět a oxidační stres a zvyšuje se hladina energie, pomáhá chránit mozek před poškozením souvisejícím s věkem.

Chcete mít doma vodu bohatou na vodík? Vydejte se tudy. 

 

Komu může užívání molekulárního vodíku prospět?

 

Molekulární vodík, známý také jako H2, je plyn bez barvy, zápachu a chuti. Ačkoli je často považován za průmyslový plyn, molekulární vodík se stává stále populárnějším pro své potenciální zdravotní přínosy.

Odbourává škodlivé volné radikály, které jsou spojovány se záněty a dalšími chronickými onemocněními. Z tohoto důvodu byl molekulární vodík zkoumán jako potenciální léčba různých onemocnění, včetně cukrovky, Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby, srdečních chorob, mrtvice a rakoviny.

Ačkoli je k potvrzení účinnosti molekulárního vodíku u těchto onemocnění zapotřebí dalšího výzkumu, předběžné studie ukázaly, že je slibný. V jedné studii se u diabetických potkanů léčených molekulárním vodíkem zlepšila kontrola hladiny cukru v krvi a snížil se oxidační stres. Jiná studie zjistila, že vodík může pomoci chránit mozek před poškozením po mrtvici.

Molekulární vodík může být prospěšný i pro zdravé lidi, kteří chtějí zlepšit své celkové zdraví nebo předcházet nemocem. V jedné studii na zdravých dospělých osobách, které pily vodu obohacenou molekulárním vodíkem, byly zjištěny nižší hladiny markerů zánětu a oxidačního stresu.

Pokud se chcete dozvědět, jak můžete tuto vodu získat, tak mi napište zde na fb nebo na email: mesavia@seznam.cz.  

 

Nejen na kožní problémy pomáhá vodíkové mýdlo, které mám osobně vyzkoušené. 

 

Výzkumné studie a důkazy podporující přínosy molekulárního vodíku

 

V posledních letech byla provedena řada výzkumných studií, které podporují názor, že molekulární vodík může nabízet širokou škálu zdravotních výhod.

Jedna taková studie, publikovaná v časopise Journal of Biological Chemistry, zjistila, že tento vodík je schopen chránit buňky před oxidačním stresem. To je významné, protože je známo, že oxidační stres je hlavním původcem mnoha chronických onemocnění.

Další studie, publikovaná v časopise Frontiers in Pharmacology, se zabývala účinky molekulárního vodíku na výkon při cvičení.

Studie zjistila, že ti, kteří před cvičením doplňovali molekulární vodík, byli schopni cvičit delší dobu a po cvičení byli méně unavení.

 

 

To je jen několik příkladů z mnoha výzkumných studií, které byly provedeny v oblasti molekulárního vodíku a jeho možných zdravotních přínosů. Dosud shromážděné důkazy jsou velmi slibné a naznačují, že vodík může být účinným nástrojem prevence a léčby různých chronických onemocnění.

 

Jak používat molekulární vodík k léčbě

 

Existuje několik různých způsobů, jak můžete molekulární vodík používat k léčení. Jedním ze způsobů je pití vody, která byla nasycena molekulárním vodíkem.

Pokud se chcete dozvědět více o tomto zázraku, tak mi napište zde na fb nebo na email: mesavia@seznam.cz.  

 

Chcete mít doma vodu bohatou na vodík? Vydejte se tudy. 

 

 

 

 

Všechno máme ve své hlavě a o tom je i Lexikon zdraví, který vám otevře oči.

Stáhněte si zdarma ukázku. 

 

Pokud trpíte fyzickými problémy jako je např. bolest hlavy, zad, kolene či problémy s ledvinami, játry, srdce a jiné, je tu pro vás Lexikon zdraví, kde najdete klíče k 85 nejčastějším nemocem. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.
Pro stažení ukázky z LEXIKONU ZDRAVÍ TUDY PROSÍM.
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články