Jak pomoci sobě i ostatním pomocí léčebné techniky Reiki?

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Reiki je forma energetického léčení, která prokazatelně účinně zmírňuje fyzický a emocionální stres a zlepšuje celkovou pohodu. V tomto článku na blogu se blíže podíváme na praxi Reiki a její přínosy pro odblokování naší mysli, těla a ducha. Reiki může být prospěšné pro nás všechny!

Reiki léčení neboli ošetření může probíhat i na dálku. Nemusíte být fyzicky přítomni u terapeuta, ale můžete být v klidu doma a léčení probíhá. 

Můžete využít Reiki ošetření například, když ležíte v nemocnici po operaci k rychlejší rekonvalescenci.

Dokonce je možné díky Reiki harmonizovat různé stresové situace například, abyste byli vy nebo vaše děti v klidu při zkouškách.

Můžete se rychleji zvednout po rozchodu či vyčistit a harmonizovat prostor.

 

Co je Reiki?

Reiki je forma energetického léčení stará několik tisíc let, kterou lze využít k uzdravení mysli, těla i ducha. Vychází z přesvědčení, že všechny živé bytosti mají energetické pole, které je obklopuje a prostupuje. Toto energetické pole nám dává život a vitalitu. Terapeuti Reiki věří, že pokud je toto energetické pole nevyvážené nebo zablokované, může to vést k fyzickým, duševním nebo emocionálním problémům. Používáním této léčebné techniky vede k vyrovnání a odblokování energetického toku v těle je možné podpořit uzdravení na všech úrovních.

Reiki je jednoduchá, přirozená a bezpečná metoda léčení, kterou může používat každý. Účinně pomáhá mnoha lidem při nejrůznějších stavech a onemocněních. Úspěšně se používá také v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních po celém světě jako součást komplementární a alternativní medicíny (CAM).

 

 

Během léčby Reiki přikládá praktikující své ruce lehce na nebo nad ošetřovanou osobu. Léčitel nepředává do klienta svou vlastní energii, ale nechává skrze sebe do klienta proudit univerzální životní sílu. Tento přenos energie pomáhá nastolit rovnováhu a harmonii v klientově systému, což podporuje uvolnění, snížení stresu a úlevu od bolesti a zároveň pomáhá urychlit přirozenou schopnost těla se samo uzdravit.

Výhody léčení Reiki

Léčení Reiki má mnoho výhod pro tělo i mysl. Pro mysl může pomoci uvolnit stres, úzkost a negativní emoce. Může také podpořit jasnost myšlení a pocit klidu a míru. Tělu může pomoci zlepšit hladinu energie, krevní oběh a celkové zdraví. Může také podpořit hojení zranění a nemocí.

 

Principy Reiki a pět prvků

  • Zásady Reiki jsou jednoduché a mocné pokyny, které nás mohou podpořit ve zdravějším životě a ve větší lehkosti a plynulosti.
  • V Reiki existuje pět prvků: Země, Vítr, Oheň, Voda a Prázdnota. Každý prvek má jedinečnou energetickou vibraci, kterou lze využít k léčení.
  • Když jsou tyto prvky v rovnováze, zažíváme tělesné, duševní a emocionální zdraví. Když jsou v nerovnováze, můžeme pociťovat poruchy zdraví.
  • Působí na obnovení rovnováhy v rámci pěti prvků, což vede k celkovému pocitu pohody.

 

 

Jak pomocí Reiki pomáhat sobě a ostatním?

Na začátku je potřeba říci, že k tomu, aby jste se stali kanálem pro energii Reiki je třeba projít zasvěcením.

Jsou tři stupně zasvěcení.

V prvním stupni se naučíte, jak pomoci sobě a ostatním dotykem.

Druhý stupeň zesílí proudění energie a naučíte se, jak překonat prostor. Můžete pomáhat komukoli na dálku. Člověk nebo zvířátko, kterému pomáháte může být jakkoli daleko od vás.

Třetí stupeň je stupněm Mistrovským.

 

Zasvěcení i léčení může probíhat i na dálku. Já s ním mám nejlepší zkušenosti. Moji klienti si dálkové zasvěcení moc chválí.

 

Přínosy pro emocionální a duševní zdraví

Pokud jde o léčení pomocí Reiki, přínosy nejsou jen fyzické. Tato japonská technika může také zlepšit vaše emocionální a duševní zdraví.

Bylo prokázáno, že tato léčebná technika snižuje stres, úzkost a deprese. Může také pomoci při problémech se spánkem, únavě a podrážděnosti.

Pokud se potýkáte se smutkem nebo traumatem, toto ošetření vám může pomoci tyto emoce zpracovat a uvolnit.

Tato léčebná technika má mnoho dalších výhod, včetně lepšího soustředění, snížení negativního myšlení a zvýšení sebevědomí. Někteří lidé dokonce tvrdí, že jim pomáhá spojit se s jejich spiritualitou.

Pokud máte zájem vyzkoušet Reiki, existuje mnoho vyškolených praktiků, kteří vám mohou poskytnout léčbu.

Pokud si to přejete, můžete se to naučit.

 

Vliv Reiki na stres a úzkost

Mysl, tělo a duch jsou vzájemně propojeny. Pokud je jedna z nich v nerovnováze, může to vést k fyzické a emocionální nerovnováze.

Reiki je léčebná metoda, která může pomoci uvolnit a uvést do rovnováhy mysl, tělo i ducha.

Prokazatelně účinně snižuje stres a úzkost. Studie publikovaná v časopise Journal of Holistic Nursing zjistila, že pacienti, kteří podstoupili léčbu Reiki, měli výrazně nižší úroveň stresu a úzkosti než ti, kteří léčbu Reiki nepodstoupili.

Jak zařadit tuto energii do svého života a pomoci tak snížit stres a úzkost? Můžete se nechat pravidelně ošetřovat certifikovaným praktikem Reiki nebo se naučit provádět samoléčbu. Díky zasvěcení můžete také používat symboly a energii k vytvoření prostředí klidu a míru u vás doma nebo v kanceláři.

Výběr vhodného terapeuta

„Stejně jako u každé jiné metody je důležité najít praktika, se kterým se budete cítit dobře. Při hledání praktika Reiki se ujistěte, že je certifikovaný.

Jakmile najdete praktikujícího, nezapomeňte mu sdělit své zamýšlené cíle pro sezení. To mu pomůže poskytnout vám co nejlepší zážitek. Je to mocný nástroj pro léčení, ale je důležité si uvědomit, že je to pouze jedna část vaší celkové cesty za zdravím a wellness.“

 

Stojí Reiki za to?

Je to neuvěřitelný léčebný nástroj pro odblokování mysli, těla i ducha. Prostřednictvím spojení s mistrem praktikem nebo i samostatným studiem Reiki můžete využít hlubokou moudrost a naučit se, jak získat přístup k vnitřnímu klidu a rovnováze. Pokud vás toto léčení zajímá, opravdu vám doporučuji, abyste se o něj zajímali hlouběji! Rozhodně stojí za to investovat nějaký čas do toho, abyste se o této praxi dozvěděli více a mohli se tak posílit o znalosti, které vám pomohou odemknout váš plný potenciál.

 

Všechno máme ve své hlavě a o tom je i Lexikon zdraví, který vám otevře oči.

Stáhněte si zdarma ukázku. 

 

Pokud trpíte fyzickými problémy jako je např. bolest hlavy, zad, kolene či problémy s ledvinami, játry, srdce a jiné, je tu pro vás Lexikon zdraví, kde najdete klíče k 85 nejčastějším nemocem. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.
Pro stažení ukázky z LEXIKONU ZDRAVÍ TUDY PROSÍM.
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články