Co je psychosomatická léčba a jak vám může pomoci?

Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Co je psychosomatická léčba? Psychosomatická léčba je druh terapie rozhovorem, který zkoumá souvislost mezi myslí a tělem. Používá se k tomu, aby pacientům pomohla pochopit, jak jejich duševní stav ovlivňuje fyzické příznaky, jinými slovy, jejím cílem je pomoci vám zjistit příčinu vaší nemoci. V tomto článku se dozvíte více o psychosomatické léčbě a o tom, jak vám může pomoci!

Co je psychosomatická léčba?

Psychosomatická léčba je forma sebeterapie, která se zaměřuje na spojení mysli a těla. Vychází z přesvědčení, že naše myšlenky, emoce a chování hrají důležitou roli v tělesném zdraví a pohodě.
Psychosomatickou léčbu lze využít také k léčbě stavů, jako jsou chronické bolesti, zažívací poruchy, bolesti hlavy a problémy se spánkem.

Přínosy psychosomatické léčby

Psychosomatická léčba vám pomůže najít hlavní příčinu vašeho onemocnění, která je vždy psychického nebo emocionálního rázu. Prozkoumáním souvislostí mezi vaší myslí a tělem můžete identifikovat a řešit základní problémy, které přispívají k vašim fyzickým příznakům. Tento typ léčby může být prospěšný u celé řady onemocnění, včetně chronické bolesti, zažívacích potíží, bolestí hlavy, únavy a úzkosti.
Lexikon zdraví vychází z psychosomatické léčby a najdete v něm klíč k příčinám spousty zdravotních a emocionálních problémů.

Jak funguje psychosomatická léčba?

Psychosomatická léčba vychází z přesvědčení, že naše tělo a mysl jsou vzájemně propojeny a že fyzické příznaky mohou být způsobeny psychickými faktory. Cílem tohoto přístupu je léčit celého člověka, nejen fyzické příznaky.
Pokud trpíte fyzickými příznaky, které nemají žádnou zjevnou příčinu, může být psychosomatická léčba účinným způsobem, jak najít úlevu. Tím, že se tento přístup zabývá jak myslí, tak tělem, vám může pomoci dostat se ke kořenům vašeho problému a najít trvalou úlevu. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.

Typy psychosomatické léčby

Psychosomatická léčba je typem medicíny mysli a těla. Léčí celého člověka, nejen fyzické příznaky.
Existuje mnoho různých typů psychosomatické léčby, ale mezi nejběžnější patří hypnóza, meditace a relaxační techniky. Tyto způsoby léčby vám mohou pomoci pochopit a zvládat stresory a také najít hlavní příčinu vašeho onemocnění.
Hypnóza je stav podobný transu, ve kterém jste vysoce sugestibilní a otevření sugescím. Tento stav může terapeut navodit pomocí relaxace a soustředěné pozornosti. V hypnóze se vám mohou s větší pravděpodobností vybavit zapomenuté vzpomínky nebo zpřístupnit potlačené emoce. Tyto informace mohou být užitečné pro pochopení vašeho aktuálního zdravotního problému.
Meditace je cvičení, při kterém zaměřujete svou pozornost na něco konkrétního, například na svůj dech nebo mantru (opakované slovo nebo frázi). Meditace vám může pomoci lépe si uvědomit své myšlenky a pocity a naučit se je ovládat. Toto zvýšené sebeuvědomění vám může pomoci identifikovat stresory a nezdravé myšlenkové vzorce, abyste je mohli změnit.
Relaxační techniky jsou metody, které vám pomohou uvolnit tělo i mysl. Mezi běžné relaxační techniky patří progresivní svalová relaxace, hluboké dýchání a vizualizace. Relaxační techniky vám mohou pomoci snížit stres a úzkost a také zlepšit kvalitu spánku a celkové zdraví.

Odhalení příznaků

Psychosomatická léčba je druh terapie se sebou, který se zaměřuje na spojení mysli a těla. Vychází stejně jako Lexikon zdraví z myšlenky, že naše myšlenky, emoce a chování mohou ovlivňovat naše fyzické zdraví. 
Tento typ sebereflexe může být přínosný i pro lidi, kteří se potýkají s chronickými nebo nevysvětlitelnými fyzickými příznaky. Prozkoumáním psychologických faktorů, které mohou přispívat k vašim příznakům, můžete lépe porozumět své nemoci a naučit se, jak ji účinněji zvládat.
Psychosomatická léčba vám může pomoci odhalit příčinu vašeho onemocnění a najít úlevu od příznaků. Jedná se o holistický přístup, který bere v úvahu vaši mysl, tělo a emoce. Pokud se potýkáte s nevysvětlitelnou nemocí, zvažte nákup Lexikonu zdraví, kde najdete příčiny k 85 nemocem. Které to jsou? Nakoukněte zde.
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články