Atopický ekzém a jak na něj? Co pomohlo mě?

Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Atopický ekzém postihuje až 40% lidí. Z toho až 30% jsou děti. To jsou velká čísla a protože si s atopickým ekzémem často neví rady ani lékaři, tak jsem se rozhodla napsat, co pomohlo mě. Jestli vás atopický ekzém minul, tak vám moc gratuluji, ale musím vám říct, že je to hodně nepříjemné, bolí to, pálí a svědí. Nedivím se, že pak dítě pláče a nemůže spinkat.

Můj příběh na téma atopický ekzém ve zkratce

Spoustu let jsem měla ruce rozpraskané do krve a nemohla jsem ani umýt nádobí. Když to jinak nešlo, tak jsem si musela vzít gumové rukavice, ale to taky není ideální (ruce se v nich zapaří). Umíte si asi představit, jak strašně to muselo bolet.
Styděla jsem se, kdykoli jsem měla někde se třeba jen podepsat.
Více o tom píšu v mých emailech.

Co mi pomohlo vyřešit atopický ekzém?

Bylo to více věcí. Mezi hlavní určitě patřilo moje nastavení mysli, bylinky, strava a ekologické přípravky. Jak jsem namočila ruce do pracího prášku nebo jaru na nádobí, tak se ekzém zase hned zhoršil.

 

Lékaři si s tím nevěděli rady a prošla jsem jich opravdu hodně. Vyzkoušela jsem snad všechno včetně sádla, indulony a různé babské rady i ty lékařské. Když to pomohlo, tak jen na chvíli. Často to bylo ještě horší. Jediné co aspoň trochu pomáhalo, tak byly kortikoidy, ale to jsem věděla, že nechci určitě mazat dlouhodobě. Mají spoustu vedlejších účinů a není to nic zdravého.
Začala jsem na sobě hodně pracovat. Dnes to vidím pozitivně, právě atopický ekzém mě přivedl k seberozvoji a k poznání, že všechno je jinak než nám celý život říkali.

Jaká je mentální příčina atopického ekzému?

To se dozvíte v knize, kterou jsem napsala a která je právě o příčinách nemocí, které máme ve své hlavě. Nazvala jsem ji Lexikon zdraví a ukázku z něj si můžete stáhnout zde.
VŠECHNO MÁME VE SVÉ HLAVĚ
Naše myšlenky a emoce mají přímý vliv nejen na naše zdraví, ale na celý náš život.

Všechno máme ve své hlavě a o tom je i Lexikon zdraví, který vám otevře oči.

Stáhněte si zdarma ukázku. 

Jaké přípravky dnes používám?

Zamilovala jsem si českou firmu Eurona, která vyrábí ekologické přípravky, které mi nevadí a nezpůsobují reakce mé pokožky. Používám prací gel na praní, aviváže a spoustu dalších úžasných přípravků od této firmy.
Pokud vás trápí atopický ekzém nebo jakékoli kožní problémy, tak doporučuji:
– hned vynechat mléčné výrobky (zahleňují),
– dále vynechat maso i uzeniny, cukr a bílou mouku
– zjistěte si psychosomatickou příčinu svých potíží
– začněte pít čaj z řepíku
– a hlavně přestaňte používat běžné prací prášky a přípravky, které jsou ve spojení z vaší kůží z drogerie a začněte používat ekologické prostředky např. Euronu. Jestli Euronu neznáte, tak si stáhněte příručku, kterou jsem pro vás připravila, abyste mohli nakupovat tyto ekologické přípravky s velkou slevou.
– skvělé je taky vodíkové mýdlo, které pomáhá na ekzém, lupénku a různé kožní problémy. Pokud byste měli zájem o toto mýdlo s vodíkem, tak mi stačí napsat.
Připravila jsem pro vás zdarma ke stažení příručku s mými 14 tipy od Eurony a slevu na všechny jejich přípravky.
Pokud trpíte fyzickými problémy jako je např. bolest hlavy, zad, kolene či problémy s ledvinami, játry, srdce a jiné, je tu pro vás Lexikon zdraví, kde najdete klíče k 85 nejčastějším nemocem. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články