Jak vám může psychosomatická medicína pomoci při uzdravení?

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

 
Psychosomatická medicína je obor medicíny, který se zaměřuje na spojení mysli a těla. Problémy s duševním zdravím nejsou žádná legrace a je třeba hodně odvahy k tomu, aby člověk udělal první krok a začal se léčit.
 
Pokud vy nebo někdo z vašich známých pociťujete příznaky úzkosti, deprese nebo jiných souvisejících stavů – například posttraumatické stresové poruchy – možná nastal čas na terapii. Terapie může někomu pomoci podpořit ho na jeho cestě, ale pokud jde o duševní zdraví, existují také různé typy terapií.
 
Stáhněte si Svatý grál zdraví zDARma zde

Co je psychosomatická medicína?

 

Psychosomatická medicína je obor medicíny, který se zaměřuje na spojení mysli a těla. Vychází z myšlenky, že naše myšlenky a emoce mohou ovlivňovat naše fyzické zdraví.

Psychosomatická medicína se často používá k léčbě stavů, které mají silnou psychickou složku, jako je úzkost nebo deprese. Lze ji také použít ke zvládnutí fyzických příznaků, které jsou způsobeny stresem, jako jsou bolesti hlavy nebo žaludku.

 

Psychosomatická léčba je forma sebeterapie, která se zaměřuje na spojení mysli a těla. Vychází z přesvědčení, že naše myšlenky, emoce a chování hrají důležitou roli v tělesném zdraví a pohodě.
 
 
 

Jak vám může psychosomatická medicína pomoci během zotavování?

Například v boji se závislostí můžete zjistit, že psychosomatická medicína může být mocným nástrojem.

 

Tento typ medicíny se zabývá propojením mysli a těla a tím, jak mohou naše myšlenky a emoce ovlivňovat naše fyzické zdraví.

Během zotavování vám psychosomatická medicína může pomoci několika různými způsoby. Za prvé vám může umožnit lépe porozumět vlastnímu tělu a tomu, jak reaguje na stres a další spouštěče. Toto sebeuvědomění vám může pomoci činit informovanější rozhodnutí týkající se vaší vlastní pohody.

Za druhé vám psychosomatická medicína může pomoci konstruktivněji zvládat stres. Mnoho lidí, kteří bojují se závislostí, se potýká také s chronickým stresem nebo úzkostí. Naučit se zdravým mechanismům zvládání může mít velký vliv na vaši schopnost zůstat střízlivý a vyhnout se relapsu.

V neposlední řadě může tento typ medicíny také pomoci zlepšit vaše celkové fyzické zdraví. Závislost si vybírá daň na těle a očista je jen prvním krokem k uzdravení způsobených škod. Spoluprací s psychosomatickým lékařem můžete začít řešit některé základní fyzické problémy, které mohou přispívat k vaší závislosti.

Pokud se potýkáte se závislostí, neváhejte vyhledat pomoc kvalifikovaného odborníka, který vám může nabídnout vedení a podporu pomocí psychosomatických technik.

 
Psychosomatická léčba vám pomůže najít hlavní příčinu vašeho onemocnění. Prozkoumáním souvislostí mezi vaší myslí a tělem můžete identifikovat a řešit základní problémy, které přispívají k vašim fyzickým příznakům. Tento typ léčby může být prospěšný u celé řady onemocnění, včetně chronické bolesti, zažívacích potíží, bolestí hlavy, únavy a úzkosti.
 
Lexikon zdraví vychází z psychosomatické léčby a najdete v něm klíč k příčinám spousty zdravotních a emocionálních problémů.
 

Ukončení psychosomatické léčby

 

Není žádným tajemstvím, že lékařský průmysl se rychle obrátil k lékům jako způsobu léčby pacientů s duševními problémy. Co kdyby však existoval lepší způsob?

Co kdybychom mohli léčit základní příčinu těchto stavů, místo abychom pouze maskovali příznaky pomocí léků?

 

Léky mohou být součástí léčby, ale nejsou jediným nebo dokonce nutně nejlepším přístupem. V mnoha případech jsou psychologické a behaviorální terapie účinnější než léky.

Existuje mnoho různých typů psychosomatické léčby, ale všechny mají jedno společné: zaměřují se na to, aby vám pomohly pochopit a změnit vaše myšlenky, emoce a chování s cílem zlepšit vaše fyzické zdraví.

 

Psychosomatická léčba vychází z přesvědčení, že naše tělo a mysl jsou vzájemně propojeny a že fyzické příznaky mohou být způsobeny psychickými faktory. Cílem tohoto přístupu je léčit celého člověka, nejen fyzické příznaky.

 
 
Pokud trpíte fyzickými příznaky, které nemají žádnou zjevnou příčinu, může být psychosomatická léčba účinným způsobem, jak najít úlevu. Tím, že se tento přístup zabývá jak myslí, tak tělem, vám může pomoci dostat se ke kořenům vašeho problému a najít trvalou úlevu. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.
 
 
 
 

Typy psychosomatické léčby

 
 
Psychosomatická léčba je typem medicíny mysli a těla. Léčí celého člověka, nejen fyzické příznaky. Jaké jsou typy psychosomatické léčby najdete zde.
 
 
 

Odhalení příznaků

 
 
Psychosomatická léčba je druh terapie se sebou, který se zaměřuje na spojení mysli a těla. Vychází stejně jako Lexikon zdraví z myšlenky, že naše myšlenky, emoce a chování mohou ovlivňovat naše fyzické zdraví. 
 
 
 
Psychosomatická léčba vám může pomoci odhalit příčinu vašeho onemocnění a najít úlevu od příznaků. Jedná se o holistický přístup, který bere v úvahu vaši mysl, tělo a emoce. Pokud se potýkáte s nevysvětlitelnou nemocí, zvažte nákup Lexikonu zdraví, kde najdete příčiny k 85 nemocem. Které to jsou? Nakoukněte zde.
 
Pro stažení ukázky z LEXIKONU ZDRAVÍ TUDY PROSÍM.
 
 
 
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články