Síla pozitivního myšlení: Má pozitivní myšlení skutečně léčivé účinky?

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

 

Pozitivní myšlení, všichni jsme slyšeli o síle pozitivního myšlení, ale rozumíme skutečně tomu, jak může ovlivnit náš život? V tomto článku se budeme zabývat tím, jak nám pozitivní myšlení může pomoci uzdravit se a zlepšit naše fyzické zdraví. Podíváme se na vědecké poznatky o tom, jak mohou myšlenky člověka ovlivňovat jeho tělo, a na několik praktických tipů, jak začít do svého života více zapojovat pozitivní myšlení.

Stáhněte si Svatý grál zdraví zDARma zde

 

Úvod: Co je to pozitivní myšlení?

 

Ano, pozitivní myšlení má skutečně léčivou sílu! Když myslíte pozitivně, uvolňují se v mozku chemické látky, které vám přinášejí dobrý pocit a které mají silný fyzický i psychický přínos. Pozitivní myšlení vám může pomoci vyrovnat se se stresem, snížit úzkost a depresi, posílit váš imunitní systém a zlepšit váš celkový zdravotní stav.

 

Vědecké důkazy o pozitivním myšlení a jeho účincích na zdraví

 

Není žádným tajemstvím, že pozitivní pohled na život může vést k lepšímu duševnímu i fyzickému zdraví. Jaké jsou však vědecké poznatky o tomto jevu?

Existuje stále více důkazů, které naznačují, že pozitivní myšlení může mít zásadní vliv na naše zdraví. Studie prokázaly, že optimisté mají menší pravděpodobnost onemocnění srdce a že mají tendenci žít déle než pesimisté.

Bylo také prokázáno, že pozitivní pohled na svět posiluje imunitní systém, zlepšuje kardiovaskulární zdraví a snižuje hladinu stresu. Jedna studie dokonce zjistila, že pozitivně naladění lidé méně často umírají na rakovinu.

Čím přesně tedy pozitivní myšlení tak silně ovlivňuje naše zdraví? Vědci se domnívají, že je to možná proto, že lidé, kteří myslí pozitivně, mají tendenci o sebe lépe pečovat a častěji se řídí lékařskými radami. Pozitivně smýšlející lidé mají také celkově zdravější životní styl, včetně lepšího stravování a pravidelnějšího cvičení.

Ať už je důvod jakýkoli, nelze popřít, že pozitivní myšlení může být zdraví prospěšné. Až se příště budete cítit sklesle, zkuste se zaměřit na světlé stránky – možná vám to pomůže žít déle a zdravěji!

 

Jak zapojit pozitivní myšlení do svého života

 

Síla pozitivního myšlení je dobře známý pojem, ale má skutečně léčivé účinky? Někteří odborníci tvrdí, že ano. Podle Mayo Clinic „pozitivní myšlení může vést k prodloužení délky života, nižší míře depresí a lepším zdravotním výsledkům“.

Jak tedy můžete pozitivní pohled na život začlenit do svého života? Začněte tím, že budete věnovat pozornost své samomluvě – hlasu ve vaší hlavě, který komentuje vše, co děláte. Pokud je tento hlas negativní, začněte měnit scénář. Místo „Tohle nezvládnu“ zkuste říkat „Tohle zvládnu“.

Každý den si napište seznam věcí, za které jste vděční, a najděte si čas na meditaci nebo prostě jen relaxujte a vyčistěte si mysl. Když se do mysli začnou vkrádat obavy, zaměřte své myšlenky na něco pozitivního. A nezapomeňte se smát – to je opravdu nejlepší lék!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výhody pozitivního myšlení

 

Bylo prokázáno, že pozitivní myšlení vám pomůže jak duševně, tak fyzicky. Pozitivně smýšlející lidé si například častěji udržují správné zdravotní návyky, jako je správné stravování a cvičení, a také se lépe vyrovnávají se stresem a neúspěchy. Pozitivní myšlení je také spojeno s nižší mírou depresí, úzkosti a zneužívání návykových látek.

 

Tipy, jak zůstat pozitivní v náročných situacích

 

Chápu, že se cítíte  sklesle, když čelíte obtížné situaci. Věděli jste však, že síla pozitivního myšlení vám může skutečně pomoci se uzdravit?

Zde je několik tipů, jak zůstat pozitivní v náročných situacích:

1. Přiznejte si své pocity. Je v pořádku cítit se smutně, naštvaně nebo vyděšeně. Nesnažte se své pocity vytěsnit. Jejich přiznání vám pomůže se s nimi zdravě vypořádat.

2. Zaměřte se na to dobré. Když se cítíte negativně, snažte se zaměřit na dobré věci ve svém životě. To vám může pomoci připomenout, že na světě stále existuje naděje a krása.

3. Buďte vděční. Vděčnost může pomoci změnit vaše myšlení z negativního na pozitivní. Přemýšlejte o tom, za co jste vděční, a to i uprostřed těžké situace.

4. Pečujte o sebe. Když se potýkáte s velkým stresem, je důležité o sebe pečovat jak fyzicky, tak emocionálně. Jezte zdravá jídla, cvičte, dostatečně spěte a trávte čas s lidmi, kteří vás podporují.

5. Pomáhejte druhým. Jedním z nejlepších způsobů, jak se cítit lépe, je udělat něco hezkého pro někoho jiného. Díky pomoci druhým se můžete cítit více propojeni a méně osamoceni ve svých problémech.

6. Pořiďte si Lexikon zdraví, který vám pomůže s tím, jak naše myšlení ovlivňuje naše zdraví. Najdete v něm klíč k 85 nejčastějším zdravotním problémům.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skutečné příklady uzdravení prostřednictvím pozitivního myšlení

 

Někteří lidé věří, že pozitivní myšlení může vést k lepším zdravotním výsledkům, včetně rychlejšího uzdravení. Zde je několik příkladů, jak lidé využívali pozitivní myšlení k uzdravení svého těla:

-Žena, které byla diagnostikována rakovina, se rozhodla zaměřit se na své zdraví a uzdravení a na techniky vizualizace. Tvrdila, že jí to pomohlo k rychlejšímu uzdravení a nakonec i k tomu, že se rakoviny zbavila.

-Muž, který prodělal infarkt, začal po pobytu v nemocnici praktikovat pozitivní myšlení a afirmace. Tvrdil, že mu to pomohlo rychleji se zotavit a vrátit se do normálního života.

-Ženě, která měla autonehodu, pomohlo pozitivní myšlení zotavit se ze zranění. Soustředila se na své cíle, aby se uzdravila, a nakonec se vrátila ke své předchozí úrovni aktivity.

 

Všechno máme ve své hlavě a o tom je i Lexikon zdraví, který vám otevře oči.

Stáhněte si zdarma ukázku. 

 

Vědci prokázali, že pozitivní myšlení má silné léčebné účinky. Pomáhá vám nejen dosáhnout vašich životních cílů, ale také posiluje vaši fyzickou a duševní pohodu. Zařazení pozitivních myšlenek do našeho každodenního života může být skvělým způsobem, jak zlepšit náladu a zvýšit úroveň štěstí. Se správnou motivací může každý využívat výhod pozitivního přístupu, který mu umožní žít co nejlépe!

 
 
Pokud trpíte fyzickými problémy jako je např. bolest hlavy, zad, kolene či problémy s ledvinami, játry, srdce a jiné, je tu pro vás Lexikon zdraví, kde najdete klíče k 85 nejčastějším nemocem. Ke kořenům svého problému se dostanete v e-knize Lexikon zdraví zde.
 
 
 
 
 
Pro stažení ukázky z LEXIKONU ZDRAVÍ TUDY PROSÍM.
 
 
 
Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články