Jak poznat nedostatek vitamínu B12 a jak ho řešit?

Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Vitamín B12 je klíčový pro fungování našeho těla, mimo jiné podporuje tvorbu červených krvinek, zdraví nervového systému a napomáhá přeměně potravy na energii. Nedostatek tohoto vitamínu může mít vážné následky pro naše zdraví. Proto je důležité vědět, jak rozpoznat příznaky nedostatku tohoto důležitého vitamínu a jak tento problém řešit. 
 

Příznaky nedostatku vitamínu B12

 
1. Únava a slabost: Pokud se cítíte neustále unavení a slabí bez zjevné příčiny, může to být znamení nedostatku vitamínu B12. Tento vitamín totiž hraje klíčovou roli v procesu výroby energie v těle.
 
2. Anémie: Tento vitamín je nezbytný pro tvorbu červených krvinek. Pokud ho máte málo, může se rozvinout anémie.
 
3. Nepokoj a deprese: Nedostatek vitamínu může ovlivnit i vaši náladu. Pokud se cítíte nepokojní, depresivní nebo trpíte úzkostí, může to být způsobeno nedostatkem tohoto vitamínu.
 
4. Změny v chování: Můžete zažívat zmatenost, zapomnětlivost nebo problémy s koncentrací.
 
5. Fyzické příznaky: Můžete pociťovat necitlivost nebo brnění v končetinách, problémy s chůzí, závratě nebo potíže s rovnováhou.
 
 
 
Pro vitamín B12 s postupným uvolňováním se vydejte tudy!

 

Jak řešit nedostatek vitamínu?

 
1. Zkonzultujte to s lékařem: Pokud máte některý z výše uvedených příznaků, měli byste se obrátit na svého lékaře. Může vám doporučit krevní test na zjištění hladiny tohoto vitamínu.
 
2. Zvažte doplněk stravy: Pokud jste vegetarián nebo vegan, nebo máte obtíže s vstřebáváním tohoto vitamínu, může být vhodné zařadit do vaší stravy doplněk s vitamínem B12. Doporučuji vitamín B12 s postupným uvolňováním zde. 
 
3. Jezte potraviny bohaté na vitamín B12: Některé potraviny obsahují velké množství vitamínu, jako například ryby, maso, drůbež, vejce, mléčné výrobky a některé druhy mořských řas.
 
4. V případě potřeby léčba: Pokud je váš nedostatek vitamínu vážný, může lékař rozhodnout o podávání injekcí nebo předepsat léky na zvýšení hladiny tohoto vitamínu v těle.
 
Vitamín B12 je pro nás nezbytný a jeho nedostatek může mít vážné důsledky pro naše zdraví. 
 
 

Chraňte svá střeva a stáhněte si Svatý Grál zdraví zdarma

Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články