Cukr – Jak se zbavit závislosti na cukru a proč je to tak těžké?

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Každý den si dáte sladkou pochoutku a nedokážete se od ní odtrhnout? Cítíte, že cukr ovládl vaše chuťové pohárky i mysl? Není divu, závislost na cukru je jednou z nejtěžších k ovládnutí. V tomto článku vám prozradíme, jak se můžete zbavit této zlozvyku a proč to není tak snadné jako by se mohlo zdát!“
 
 
Máte často chuť na sladké? Honí vás často mlsná?
 
S největší pravděpodobností za to mohou kvasinky ve vašich střevech, které si diktují na co mají zrovna chuť. My pak dostaneme chuť právě na to a pošleme jim to tam. Takhle jednoduché to může být.
 
Už nechcete skákat, jak vaše kvasinky a paraziti pískají?
 
Stáhněte si Svatý grál zdraví zDARma zde

Proč naše tělo potřebuje cukr?

 
Lidské tělo potřebuje cukr jako zdroj energie. Cukr se nachází v mnoha potravinách, a proto je snadné ho přijímat ve vysokých dávkách. Existují však i důvody, proč byste se měli snažit omezit svůj příjem cukru. Přebytek cukru v těle se může usazovat jako tuk a způsobovat problémy s hmotností. Dlouhodobý příjem velkých dávek cukru může také způsobit onemocnění jater a ledvin, které jsou zodpovědné za filtraci toxinů z těla.
 

Jaké jsou fyziologické účinky závislosti na cukru?

 
Závislost na cukru může mít škodlivé účinky na fyziologii člověka. Může způsobovat vysokou hladinu krevního tlaku, zvýšené riziko srdečních chorob, diabetes a další zdravotní problémy.
 

Existují nějaké zdravotní komplikace z nadměrného užívání cukru?

 
Existuje mnoho zdravotních komplikací, které mohou nastat v důsledku nadměrného užívání cukru. Mezi tyto komplikace patří např.:
 
– Zvýšená hladina cukru v krvi (diabetes mellitus)
– Zvýšená hladina cholesterolu a triglyceridů (hyperlipidemie)
– Zvýšené riziko srdečních chorob (infarkt, ateroskleróza)
– Vysoký krevní tlak (hypertence)
 
 
 
Jak se mohu zbavit závislosti na cukru?
 
Věnujte pozornost svým střevům a pročistěte je od nežádoucích bakterií, kvasinek a plísní. To je základ. Pak nebudete mít na sladké chuť. Jak na to? Stáhněte si zdarma Svatý grál zdraví.
 
Dále jezte více ovoce a zeleniny, pijte hodně vody, jezte často menší jídla. Pokud budete postupovat podle těchto kroků, budete se cítit lépe a vaše tělo bude zdravější.
 

SVATÝ GRÁL ZDRAVÍ ZDARMA 🌸

Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články