10 nejlepších zdrojů vitamínu C: jak bojovat proti nachlazení a chřipce

Picture of Natalie Sheryl Groulíková
Natalie Sheryl Groulíková

Průvodkyně pro zdraví těla i duše a lifestyle blogerka.

Vitamín C je silný antioxidant, který hraje klíčovou roli v našem zdraví. Je nezbytný pro růst, vývoj a opravu tělesných tkání, podporuje imunitní systém a bojuje proti volným radikálům, které mohou poškodit naše buňky. Je také předním pomocníkem v boji proti nachlazení a chřipce. Ale kde ho najdeme? Zde je 10 nejlepších zdrojů vitamínu C.
 
1. Pomeranče: Pomeranče jsou nejznámějším zdrojem vitamínu C. Také obsahují vlákninu, která pomáhá regulovat trávení.
 
2. Červená paprika: Červené papriky obsahují dvojnásobek vitamínu C než citrusové plody. Jsou také bohaté na další antioxidanty, jako je beta-karoten.
 
3. Kiwi: Kiwi je výborným zdrojem vitamínu C a E. Tyto dva vitamíny působí ve spojení k posílení imunitního systému.
 
4. Jahody: Jahody jsou plné vitamínu C a dalších antioxidantů, které pomáhají zlepšit zdraví srdce a regulovat krevní tlak.
 
5. Ananas: Ananas je bohatý na vitamín C a také obsahuje bromelain, enzym, který podporuje trávení a může pomoci redukovat záněty a otoky.
 
 
Stáhněte si zDARma příručku o eko prostředcích.  

Pokud si chcete být jistí, že máte dostatek vitamínu C po celý rok, tedy i v zimních měsících, tak doporučuji PŘÍRODNÍ vitamín C s divokou růží. 

 
6. Mango: Mango je další vynikající tropický zdroj vitamínu C. Také je bohaté na vitamín A, který je důležitý pro zdraví očí a kůže.
 
7. Meloun: Meloun je nejen skvělým zdrojem hydratace, ale také obsahuje vitamín C, který je důležitý pro zdraví kůže a imunitního systému.
 
8. Brusinky: Brusinky jsou bohaté na vitamín C a antioxidanty. Také obsahují unikátní látky, které mohou pomoci předcházet infekcím močových cest.
 
9. Grep: Grep: ať už růžový nebo žlutý, je vynikajícím zdrojem vitamínu C. Také obsahuje spoustu vlákniny, která může pomoci regulovat trávení.
 
10. Černý rybíz: Černý rybíz je super zdroj vitamínu C. Je také bohatý na antioxidanty, které mohou pomoci chránit tělo před škodlivými volnými radikály.
 

Na co je citlivý vitamín C?

 
Pamatujte, že vitamín C je citlivý na teplo, takže čerstvé ovoce a zelenina jsou často nejlepším způsobem, jak maximalizovat příjem vitamínu C. Ať už si vyberete jakýkoliv z těchto zdrojů, budete si jisti, že posilujete svůj imunitní systém a bojujete proti nachlazení a chřipce.
 
 

Chraňte svá střeva a stáhněte si Svatý Grál zdraví zdarma

Facebookinstagrammail
Facebookmail
Popular
Nezapomeň si přečíst

Oblíbené články